Записатися на прийом
Медлайт Новини

Я стоматолог, і ось від яких п’яти продуктів я відмовилася заради білизни і здоров’я зубів

Мінчанка Юлія Тихон — стоматолог-ортодонт в 3-й дитячій міській поліклініці. А ще веде свій блог — про медицину, красі і зубах. Для GO.TUT.BY дівчина розповіла про те, від яких продуктів вона відмовилася заради білосніжної усмішки.

— Газована вода і пакетовані соки. Спрагу вони не вгамують, а ось ударну дозу цукру забезпечать. Цукор — це «їжа» для мікроорганізмів зубного нальоту. Вони ферментують цукор в кислоту, яка руйнує зуб, викликаючи карієс.

— Карамельки. Тут теж мова про цукор. Важливий нюанс — тривалість перебування солодкого в порожнині рота. Чим довше карамелька в роті, тим довший «бенкет на весь світ» у мікроорганізмів, відповідно, при гострій необхідності з’їсти солодке я вважатиму за краще карамельці шоколад. Він швидко з’їдається, слина нейтралізує кислоту, і все. Сюди ж відноситься частота вживання солодкого. Наприклад, у вас є тістечко. І хочеться розтягнути задоволення, є по шматочку протягом пари годин. Це не правильно! Слина не встигає нейтралізувати кислоту. Краще з’їсти тістечко за раз.

— Іриски. Приклеїлася до зуба, і почалася ситуація з попереднього пункту. Тому я намагаюся в принципі нема нічого «клейкого» поза домом, поза досяжністю зубної щітки. Але на крайній випадок можна прополоскати рот водою, щоб знизити кислотність.

— Чай в пакетиках. Мало того що він не такий смачний, як листовий, так ще і в його складі є барвники, що змінюють колір зубів. Від цього всього я відмовилася ще на третьому курсі після пар з профілактики карієсу. Зате в раціоні перекусів стало більше сиру, так як він має властивість нейтралізувати кислоту і містить безліч мікроелементів.