Записатися на прийом
Медлайт Новини

Як правильно чистити зуби: поради стоматологів

Багато хто думає, що чистити зуби потрібно тільки після їжі і на ніч. Але це не так. Як правильно – розповість професіонал.

До сніданку

Насправді, вкрай важливо проводити гігієну порожнини рота ДО сніданку: за ніч у роті накопичується велика кількість бактерій і утворюється наліт (і, до речі, це одна з причин появи неприємного запаху з рота). Щоб ці бактерії не потрапляли в організм (наприклад, з ранковою кавою), візьми за правило відразу ж, як прокинувся, чистити зуби.

Вимітаючі рухи

Важливо чистити зуби ретельно, вимітаючими рухами, приділяючи увагу як верхній, так і нижній щелепі. При цьому, чистити потрібно не тільки з зовнішньої, але і з внутрішньої сторони.

Після кожного прийому їжі

В ідеалі зуби потрібно чистити і в перебігу дня – після кожного прийому їжі, щоб видаляти залишки їжі. Звичайно, спочатку може здатися, що на це важко знайти час – але це все справа звички. До речі, чистити зуби потрібно протягом 2-3 хвилин – хоча багато хто вважає, що досить просто зробити пару рухів щіткою.

Якщо помітив кров

Якщо під час чищення зубів у тебе виникає дискомфорт або кровоточать ясна – знай, це ненормально. Причина може ховатися як в неправильно підібраного щітці або зубній пасті, так і в захворюваннях порожнини рота. В такому випадку краще негайно звернутися до стоматолога – “затягування” може привести до більш серйозних проблем із зубами.

Чисти язик

Також не забувай чистити язик – на ньому теж накопичується наліт, видаляти який можна за допомогою щіток зі спеціальними накладками. Ще один хороший інструмент, який стане в нагоді для гігієни порожнини рота – зубна нитка.

Як часто ходити до стоматолога

Ще одне важливе питання – як часто потрібно ходити до стоматолога? Якщо у тебе все в порядку з зубами – то досить ходити до стоматолога раз на півроку – для профілактики. А ось якщо щось турбує або є захворювання – звичайно, на огляди потрібно буде ходити частіше, схему лікування вже призначить лікар. Але найголовніше: чи не ігноруй навіть невеликі “дзвіночки” – саме з цього часто починаються більш складні проблеми.